4A RAPOR PARASI SORGULAMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Nisan 2017

4A RAPOR PARASI SORGULAMA

4A RAPOR PARASI SORGULAMA

4A rapor parası; meslek hastalığı, iş kazası veya farklı bir sebepten dolayı iş göremez hale gelen kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından aldığı bir paradır. 4A rapor parası vermede amaçlanan kişilerin başkalarına muhtaç olarak mağdur olmasını önlemektir. Rapor parası alabilmeniz için sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekir. Aynı zamanda rapor almadan önceki 90 gün boyunca sigorta priminizin yatmış olması şarttır. Rapor parası için gerekli bilgi ve belgelerle Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yaptıktan sonra, başvurunuz incelenir ve sonuçlanır. Başvurunuzun sonucunu 4A rapor parası sorgulama işlemiyle İnternet üzerinden yapabilirsiniz.

4A Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

 1. 4A rapor parası sorgulama için yazımızın sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız ve karşınıza gelen sayfada uyruğunuzu seçiniz.
 2. T.C. kimlik numaranızı giriniz ve nüfusta kayıtlı olduğunuz ili seçiniz.
 3. Cilt numaranızı da girdikten sonra doğum yılınızı seçiniz ve güvenlik kodunu doğrulayınız.
 4. Bu işlemleri yaptıktan sonra sorgula butonuna tıklayınız ve yönlendirildiğiniz sayfada iş göremezlik ödeme kısmını seçerek 4A rapor parası sorgulama işleminizi tamamlayınız.

4A Rapor Parası Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

 1. mahmut oruç dedi ki:

  rapor nezaman yatar bılgılendırırmısınz

  1. admin dedi ki:

   Rapor aldığınız sağlık kuruluşu raporunuzu 3 iş günü içerisinde SGK’ya ulaştırır. SGK bu raporu inceleyip onayladıktan sonra, 10-15 gün içerisinde sizin adınıza Ziraat Bankasına yatırır. Ancak bu süre içerisinde rapor parası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için yanda verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/LogOut

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.