BAĞ-KUR BORÇLARI | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

BAĞ-KUR BORÇLARI

BAĞ-KUR BORÇLARI

BAĞ-KUR borcu olan vatandaşlara daha öncesinde de birçok kez müjdeli haber geldi. 2014 yılı mart ayı içerisinde de BAĞ-KUR borçlarının azaltılması, gecikme faizlerinin azaltılması gibi haberler güncelliğini korumaktadır. Mecliste konuşulan konulara göre 2014 yılında sosyal sigortalar ile ilgili çıkacak kanunlar arasında BAĞ-KUR borçları ile ilgili düzenlemeler de olabilir.

BAĞ-KUR’a olan borcu sebebiyle emekli olamayan vatandaşlarımıza da son zamanlarda bir çok yasal düzenleme yapılmış durumda. Bu düzenleme ile borçlu olanlara borcunu taksitlendirme olanağı, yapılandırma hakkı verilmiştir. Bankalarda bu konuda bir çok kampanya yapmıştır. Bankalar borcu sebebiyle emekli olamamış vatandaşların BAĞ-KUR borçlarını hesaplayarak kapatmalarını sağlıyor. Daha sonra bankalar kişi emekli olduktan sonra da emekli maaşından her ay belirli bir oranda keserek, ödedikleri krediyi geri alıyorlar. Bu şekilde nakit sıkıntısından dolayı emekli olamayan vatandaşın emekli olması sağlanıyor.

BAĞ-KUR’a çeşitli sebeplerden dolayı borcu olan kişilere sağlanan bu imkanlar kaçırılmaması gereken fırsatlardır. BAĞ-KUR’a olan borcunuzu Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Borç ödeme işlemlerinizi de buradan gerçekleştirebilirsiniz.

BAĞ-KUR Borçlarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz