BAĞ-KUR MAAŞ SORGULAMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

BAĞ-KUR MAAŞ SORGULAMA

BAĞ-KUR MAAŞ SORGULAMA

Bağ-Kur Maaş Sorgulama Nedir?

Bağ-Kur maaş sorgulama online olarak internet üzerinden yapılabilmektedir. Aşağıdaki başlıklarda size bu uygulamaların nasıl yapıldığını anlatacağız. Fakat daha önce Bağ-Kur maaş sorgulama için gereken koşulları bildirelim.

İlk olarak Bağ-Kur maaş sorgulama yapacak olanlar, tarım gibi işlerde kendi hesabına bağımsız olarak çalışanlar haricinde kişiler, esas faaliyetine son verip vermeyeceğini gerekli kurumlara bildirdikten sonra resmi talep dilekçesiyle birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu’ na başvurmaları gerekmektedir.

İkinci olarak talep tarihinden Bağ-Kur maaş hesaplama için Bağ-Kur prim gününün süresi ve yaş şartları 1 ay içerisinde yerine getirilmesi gerekir. Ancak bu şartlar yerine getirildikten sonra Bağ-Kur maaş işlemi başlayacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi eskiden Bağ-Kur maaş sorgulama işleminiz şifreli ve şifresiz olarak iki farklı şekilde gerçekleştirme imkanımız vardı. Fakat kısa bir süre önce Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinde bulunan şifresiz olarak kimlik bilgileri ile işlem yapacağınız E-SGM sistemi sistemde oluşan problemlerden ve  sistemin az kullanılmasından dolayı yetkililer tarafından süresiz olarak kapatılmıştır. Bu nedenle sorgulama işlemlerinizi pek çok kurumla anlaşmalı olarak sorgulama hizmeti sunan E-Devlet sistemi üzerinden güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama yapmak için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Yazımızın devamında Bağ-Kur maaş sorgulama işlemi işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle Bağ-Kur Maaş Sorgulama

E-Devlet şifresiyle Bağ-Kur maaş sorgulama yapabilmeniz için öncelikle bir şifreye ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunmalısınız. Başvuru sonrasında 2 TL ödeyerek şifrenizi öğrenebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra size vermiş olduğumuz bilgilerden yararlanarak sorgulama işleminizi başlatabilirsiniz.

İlk olarak başlığın altında size vermiş olduğumuz internet adresine giriniz. Ardından ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmında kimliğinizi doğrulayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz ve sisteme giriş butonuna basınız. Bu uygulamanın ardından Bağ-Kur maaş sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet Şifresiyle Bağ-Kur Maaş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz