BAĞ-KUR | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

BAĞ-KUR

BAĞ-KUR

BAĞ-KUR yani 4B SGK olarak adlandıracağımız kurum ile kendi işyerlerine sahip olan özellikle esnaf olarak geçimlerini devam ettiren vatandaşlarımızın prim ödemelerini kendileri ödedikleri takdirde emekli olmaya hak kazanırlar. BAĞ-KUR’a ait Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılandırılan belirli uygulamalar mevcuttur. Bu yazımızda sizlere bu uygulamalardan bahsedeceğiz, eğer detaylı bilgi almak veya uygulamayı nasıl kullanacağınız merak ediyorsanız ilgili konu başlığına tıklamanız yeterli olacaktır.

BAĞ-KUR Uygulamaları

Günlük hayatımızı kolaylaştıran ve bizlere internet üzerinden erişimimizi sağlayan BAĞ-KUR kapsamında yer alan uygulamaları yazımızın devamında inceleyelim.

BAĞ-KUR Sorgulama

Hizmet bilgilerinize ait detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz BAĞ-KUR sorgulama uygulamasına E-Devlet kapısından ya da şifresiz olarak kullanım için E-SGM hizmet sorgulama ekranı ile kolayca ulaşabilirsiniz. Bu ekranda karşınıza çıkacak bilgiler ise hangi tarihlerde ne kadar süre hizmet vermiş olduğunuz, toplam prim sayınızın ne kadar olduğu ve hizmet vermeye başlamış olduğunuz tarihlerdir. Bu bilgiler sayesinde emeklilik hesaplamalarınızı da kolaylıkla yapabilirsiniz.

BAĞ-KUR Hizmet Dökümü

BAĞ-KUR hizmet dökümü nedir diye soracak olursanız, siz değerli vatandaşlarımızın günümüz tarihine dek nerelerde ne kadar süre çalıştığınızı gösteren yani kısaca tüm kayıtlı olan hizmetlerinizin ayrıntılı bir dökümüdür. Bu hizmet dökümü sayesinde elde edeceğiniz bilgileriniz ile emeklilik işlemlerinizi ve hesaplamalarınızı kolaylık ile gerçekleştirebilirsiniz.

BAĞ-KUR Gün Sorgulama

BAĞ-KUR gün sorgulama uygulaması sayesinde size ait olan prim günlerini detaylı bir şekilde kağıda dökebilirsiniz. BAĞ-KUR’un bu uygulaması sayesinde bu bilgiler ile ne zaman emekli olabileceğinizi ve ne kadar maaş alacağınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca bu bilgileri gereken diğer hesaplama ve yerlerde de kullanabilirsiniz.

BAĞ-KUR Emeklilik Hesaplama

BAĞ-KUR emeklilik hesaplama uygulaması sayesinde siz değerli vatandaşlarımızın en zaman emekli olabileceklerini kolaylıkla öğrenebilirler. Bu uygulama sayesinde günlük hayatta aklınıza sürekli takılan “Ne zaman emekli olacağım ?” sorusuna ayrıntılı bir şekilde cevap bulabileceksiniz. BAĞ-KUR sorgulama yaparak öğrenmiş olduğunuz bilgileri bu hesaplamada kullanabilirsiniz.

BAĞ-KUR Maaş Sorgulama

BAĞ-KUR maaş sorgulama uygulaması ne kadar maaş alacağını bilmeyen ve bunu sorgulamak isteyen siz değerli vatandaşlarımız için oluşturulmuş bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde ne kadar maaş alacağınızı sorgulayıp günlük hayatınızda ekonomik olarak bir tarama yapıp kendinizi bu maaşa göre hazırlayabilirsiniz.

BAĞ-KUR Prim Hesaplama

BAĞ-KUR primlerinizi yani günlerinizi hesaplamak istiyor olabilirsiniz bunun için devlet dairelerine gitmenize gerek kalmadı. BAĞ-KUR’un bu uygulaması sayesinde SGK’ya bağlı olarak ödemiş olduğunuz primlerinizi hesaplayabilirsiniz.

BAĞ-KUR Prim Ödeme

BAĞ-KUR çatısı altındaki borçlarınızı artık internet üzerinden kolayca online olarak ödemeniz mümkün. Bu uygulama sayesinde prim ödeme işleminiz için devlet dairelerinde uzun ve yorucu sıralar beklemek zorunda değilsiniz. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi almak isterseniz yazının başlığına tıklamanız yeterli olacaktır.

BAĞ-KUR Emekli Maaşı Sorgulama

BAĞ-KUR emekli maaşınızı sorgulamak istiyorsanız bu uygulamayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları ve BAĞ-KUR kapsamında alacak olduğunuz emekli maaşınız ile ilgili tüm bilgileri de bu sorgulama sayesinde edinebilirsiniz.

BAĞ-KUR Maaş Hesaplama

Bu uygulama sayesinde size ait BAĞ-KUR bilgilerinizi girerek kendi maaşınızı hesaplayabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise yaptığınız bu hesaplamanın diğer hesaplamalarda olduğu gibi herhangi bir resmi evrak niteliği taşımıyor olmasıdır. Yazımızın devamı için başlığa tıklamanız yeterli olacaktır.

BAĞ-KUR Sicil No

BAĞ-KUR sicil numaranızı SGK’daki T.C kimlik numaranız gibi düşünebilirsiniz dersek yanlış olmaz. Sosyal Güvenlik Kurumu 4B kapsamı altında gerçekleştirmiş olduğunuz işlemler ve hizmetler bu numara altında kayıt altına alınmaktadır. Bu yüzden BAĞ-KUR ile ilgili hesaplama ve sorgulama gibi işlemlerde sizlerden sicil no istenmektedir. Sicil numaranızı bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız yazımızın başlığına tıklamanız yeterli olacaktır.

BAĞ-KUR Borç Durumu

BAĞ-KUR borç durumu uygulaması sayesinde bu kurum çatısı altında ne kadar borcunuz olduğunu kolaylıkla oturduğunuz yerden öğrenebilirsiniz. Bu durumda ödemeniz gereken tutarı da kolaylık ile görüntülemiş olursunuz.

BAĞ-KUR Borç Ödeme

BAĞ-KUR çatısı altında ne kadar borcunuzun olduğunu öğrendikten sonra, bu borcunuzu bankalarda uzun ve yorucu sıralar beklemeden internet üzerinden kolaylıkla online olarak ödeyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz