BİR SAATTE EMEKLİLİK DÖNEMİ BAŞLADI! | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

BİR SAATTE EMEKLİLİK DÖNEMİ BAŞLADI!

BİR SAATTE EMEKLİLİK DÖNEMİ BAŞLADI!

Sosyal Güvenlik Kurumundan yeni tarife! 14 Şubat tarihinden itibaren 1 saat içinde emeklilik dönemi başladı. Emekli olmak için uzun süre bekletilen vatandaşlarımız artık başvurdukları Sosyal Güvenlik Kurumundan 1 saat içinde emekli edilecekler. Daha önceden aylarca bile sürebilen bu emeklilik işlemleri artık aynı gün içerisinde tamamlanacak ve vatandaşımız mağdur olmayacak.

İlk olarak Karabük’te gerçekleşen olayda Yenice Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli olan İsa Kayalı başvurusundan 1 saat sonra emekli oldu. İl Sosyal Güvenlik Kurumu müdürü Nuri Akçay açıklamasında “Sigortalılarımız kurumumuza emeklilik başvurusu için müracaata geldiklerinde kendilerinin beklemesi halinde bir saat içinde yani aynı günde emekli işlemi tamamlanarak emeklilik belgesi kendisine teslim edilecektir. Yenice Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışmakta iken kurumumuza 14 Şubat’ta emeklilik için müracaat eden İsa Kayalı’nın emeklilik işlemi bir saat içinde tamamlanmıştır. Sigortalımızın toplam sigortalılık süresi 7922 gündür maaşını 20 Mart 2014 tarihinde Yenice PTT Müdürlüğünden alabilir. Kendisine bundan sonraki emeklilik hayatında başarılar diliyorum. Bu başarı kurumuz çalışanlarının birlik beraberlik içinde kurum kültürüne inanarak çalışmalarından kaynaklanmaktadır. Ben emeği geçen tüm personelimize başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

1 saat içerisinde emekli olan İsa Kayalı ise  “Allah herkese emekli olmayı nasip etsin. Daha önceden emeklilik işlemlerimiz aylarca sürüyordu. Şimdi ise kısa bir süre işlemlerimiz yapıldı ve emekli olduk. Yetkililere teşekkür ediyorum”  ifadeleriyle mutluluğunu ifade etti.

Etiketler:

Yorumlar

  1. guray arli diyor ki:

    Rapor param yattimi ki la

    1. SGK Merkezi diyor ki:

      Güray Bey verdiğimiz linkten rapor paranızı sorgulayabilirsiniz. https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/Isgoremezlik4AOdemeSorgula

Yorum Yaz