E-DEVLET BORÇ SORGULAMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

E-DEVLET BORÇ SORGULAMA

E-DEVLET BORÇ SORGULAMA

E-Devlet borç sorgulama işlemini E-Devlet şifrenizi kullanarak internet üzerinden yapabilirsiniz. Bu sorgulama ile ”4B Borç Durumu” ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Borç sorgulama işlemleri E-SGM üzerinden şifresiz olarak da yapılabilmektedir fakat E-Devlet borç sorgulama yani 4B borç sorgulama işlemi E-Devlet uygulamasıyla yapılan tek borç sorgulama işlemidir. Aşağıdaki başlıkta E-Devlet borç sorgulama işleminin ne olduğunu, nasıl yapıldığını, 4B borç durumu ile ilgili gerekli bilgileri ayrıntılı olarak sizlere vereceğiz.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlemi Nedir ?

E-Devlet borç sorgulama işlemi halk arasında Bağ-Kur borç sorgulama olarak da geçer. Bu borç sağlık ve sosyal güvencelerden yararlanmak için Bağ-Kur’a ödediğiniz primlerin gecikmesiyle meydana gelir. Bu gibi aksaklıklar yaşamak istemiyorsanız primlerinizi zamanında yatırmanızı tavsiye ederiz. Böylece hiçbir sağlık güvenceniz aksamaya uğramayacaktır. Aşağıdaki başlıkta Bağ-Kur borç sorgulama işleminin nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız. Vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Borç Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Bu işlem için bilindiği gibi bir E-Devlet şifresi gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıda maddeler halinde verdiğimiz bilgileri takip ediniz.

  1. İlk olarak yazının altında vermiş olduğumuz internet adresine tıklayınız.
  2. Sonrasında kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz.
  3. T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz olarak giriniz.
  4. Bu bilgileri eksiksiz verdikten sonra ”Sisteme Giriş” butonuna basınız.

Bu uygulamaların ardından E-Devlet borç sorgulama işleminizi tamamlamış 4B borç durumuyla ilgili bilgilere ulaşmış olacaksınız.

E-Devlet Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz