E-DEVLET MOBİL İMZA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

E-DEVLET MOBİL İMZA

E-DEVLET MOBİL İMZA

Bilindiği üzere artık internet hayatımızda büyük bir önem arz etmektedir. İnternet üzerinden birçok işleminizi kolaylıkla halledebilirsiniz. E-Devlet sitesine girmeniz için bir şifre kombinasyonuna ihtiyacınız bulunmaktadır. E-Devlet şifresi, elektronik imza ve mobil imza bunlardan bir kaçıdır. 22 devlet kapısının sorgulanabildiği E-Devlet uygulamasına girişlerden birisi de E-Devlet mobil imza uygulamasıdır. E-Devlet mobil imzanız sayesinde E-Devlet sitesine giriş yapabilir, işlemlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. E-Devlet mobil imzanızı nasıl alabileceğinizi size bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

E-Devlet Mobil İmza Nasıl Alınır?

Mobil imzanızı kayıtlı olduğunuz GSM şirketi aracılığıyla alabilmektesiniz. Avea ve Turkcell bu hizmeti size en uygun şekilde sunmak için kendi sistemlerini kurmuşlardır. Kayıtlı olduğunuz GSM şirketinin müşteri hizmetleri numarasını arayıp size bir mobil imza vermesini talebiniz üzerine mobil imzanızı sesli olarak kayıt altına alabilirsiniz. Mobil imzanız sayesinde E-Devlet dahil birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet mobil imza için bir ücret talep etmezken GSM şirketleri belirli bir ücret karşılığında size mobil imzanızı verecektir.

Altta size vermiş olduğumuz internet linki ile E-Devlet sitesine girebilir, mobil imzanızı kullanabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numaranızı giriniz ve mobil imzanızın kayıtlı olduğu telefon numaranızı yazınız. Alt bölüme ise hangi GSM operatörüne kayıtlı olduğunuzu işaretleyiniz. İlerle butonuna basınız. Karşınıza gelen metni okuyunuz eğer kabul ediyorsanız imzala seçeneğini tıklayınız. Böylelikle E-Devlet mobil imza sistemini kullanarak E-Devlet sitesine giriş yapmış olacaksınız.

E-Devlet Mobil İmza Girişi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz