E-DEVLET PLAKA SORGULAMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

E-DEVLET PLAKA SORGULAMA

E-DEVLET PLAKA SORGULAMA

Günümüzde teknolojinin oldukça gelişmesi ile birlikte internet kullanımı oldukça yaygınlaştı. İnternet üzerinden büyük kolaylık sağlayan resmi sitelerden bir tanesi olan E-Devlet sistemi oluşturulduğundan beri kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız devletle ilgili işlemlerinizi tek bir internet adresi üzerinden yapabilirsiniz. Bu sistem sayesinde artık devlet dairelerinde uzun sıralar beklemiyor ve zamanınızı boş yere harcamıyorsunuz. E-Devletin sunduğu kolaylıklardan biri de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı kapsamına giren E-Devlet plaka sorgulamadır. E-Devlet plaka sorgulama işleminizle plakanıza ait borcun bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinde plaka sorgulama işlemi için mutlaka bir E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer bir şifreniz yoksa bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Şifrenizi alabilmek için size en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek şifre alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz sonucunda kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri lütfen sırasıyla uygulayınız.

  1. Öncelikle yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz internet adresine tıklayınız.
  2. Yönlendirildiğiniz sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfadan “E-Devlet Şifresi” yazan bölümü seçiniz.
  3. Son olarak T.C. kimlik numaranızla birlikte EDevlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız.
  4. Bu işlemleri yaptıktan sonra E-Devlet plaka sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Plaka Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz