E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA

E-Devlet sistemi sayesinde internet üzerinden istediğiniz sorgulama ve hesaplama işlemini yapmak mümkündür. Bu sistem sayesinde devlet dairelerinde uzun sıralar beklemek zorunda kalmıyor ve gereksiz dosya masrafları ödemiyorsunuz. Bu sistemde işlem yapabilmeniz için size gerekli olan tek şey bir E-Devlet şifresidir. Şifrenizi aldığınız taktirde bu sistemde istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta size E-Devlet şifresi alma hakkında bilgiler vereceğiz. Dikkatlice okuyunuz.

E-Devlet Şifresi Alma Nasıldır ?

E-Devlet sistemi üzerinde işlem yapabilmeniz için yukarıda da belirttiğimiz gibi E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet Şifresi alma için size en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. 2 TL karşılığında şifreniz size kapalı bir zarfın içinde teslim edilecektir. Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sistemine girerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Eğer tekrardan bir E-Devlet şifresi almak istiyorsanız bir daha PTT şubesine girmeniz gereklidir. Bu alacağınız yeni şifre için sizden 4 TL ücret istenecektir. Bu ücreti ödediğiniz taktirde yeni bir E-Devlet şifresine sahip olabilirsiniz.

Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da kaybettiyseniz tekrardan bir E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir. Bir daha PTT şubesine giderek şifre için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu sefer ödeyeceğiniz miktar 10 TL olacaktır. Bu ücret karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz. Bu gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için şifrenizi unutmayacağınız bir yere koymanızı tavsiye ederiz.

İşte yukarıdaki paragraflarda belirttiğimiz gibi E-Devlet şifresi alma işlemi bu kadar basittir. E-Devlet şifresi alma konusunda verilecek tüm bilgileri vermiş bulunuyoruz. Bu bilgileri uygulamanız E-Devlet şifresi alma konusunda size hayli yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz