E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA

Günümüzde her türlü sorgulama ve hesaplama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmekteyiz. Bu sistem sayesinde devlet dairelerinde gereksiz sıralar beklemek zorunda değilsiniz. Devletin bizler için çıkardığı bu uygulama sayesinde gereksiz dosya masrafları ödemek zorunda da kalmıyoruz. Bu sistem için E-Devlet şifresi almalısınız. E-Devlet şifresi alma işlemini aşağıdaki başlıkta detaylı olarak anlatacağız. Verdiğimiz bilgileri dikkatlice okuyunuz.

E-Devlet Şifresi Alma İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet şifresi alma çok kolay ve uzun sürmeyen bir işlemdir. E-Devlet şifresi alma için size en yakın bir PTT şubesine gidiniz. E-Devlet şifresi alma için başvurunuzu yapınız. 2 TL ücret karşılığında kapalı bir zarfın içinde şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sistemine girerek istediğiniz sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Şifrenizi kaybetme durumunda tekrar PTT şubesine gidiniz. Yeni bir E-Devlet şifresi için başvuruda bulununuz. Bu sefer ödeyeceğiniz tutar 4 TL’dir.

Tekrar şifrenizi unutma veya kaybetme durumunda yine bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu sefer ödeyeceğiniz tutar 10 TL olacaktır. Bunun gibi unutma veya kaybetme durumu olsun istemiyorsanız şifrenizi güvenli bir yere koymanızı tavsiye ederiz.

Size yardımcı olabilmek için size yakın olan PTT şubelerini aşağıdaki linkte vereceğiz.

Lütfen PTT şubeleri İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz