E-DEVLET ŞİFRESİ | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

E-DEVLET ŞİFRESİ

E-DEVLET ŞİFRESİ

E-Devlet sistemi hayatımıza girdiğinden beri kamu kurum ve kuruluşlarında yaptığınız devlet işlemlerinizi İnternet üzerinden yapabilirsiniz. Ancak bu işlemler için E-Devlet şifresinin olması gerekmektedir.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet şifresi için size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuruda bulununuz. Başvurunuz sonucunda 2 TL işlem ücreti ödeyerek E-Devlet şifresini alabilirsiniz. Biz size yazımızın sonunda başvuru yapabilmek için PTT şubelerinin listesini görebileceğiniz İnternet adresi vereceğiz. Bu adrese tıkladıktan sonra bulunduğunuz il ve ilçeyi seçtikten sonra sorgula butonuna tıklayarak PTT şubelerini görebilirsiniz.

E-Devlet Şifresini Unuttuğunuzda Ne Yapmalısınız?

E-Devlet şifresini İnternet üzerinden değiştirdikten sonra unuttuysanız eğer şifrenizi almak için yine bir PTT şubesine giderek alabilirsiniz. Ancak bu işlem için 1 TL ödemeniz yeterlidir. Ancak şifremi unuttum diye PTT şubesine başvuru yaparsanız tekrar EDevlet şifresi almak için 10 TL ödemeniz gerekmektedir. Böyle bir ücretle karşılaşmamak için şifrenizi unutmayacağınız bir yerde saklayınız.

Ayrıca şifrenizi aldıktan sonra ikinci bir şifre almak istiyorsanız yine bir PTT şubesine başvurarak 4 TL karşılığında yeni bir şifre alabilirsiniz.

Size En Yakın PTT Şubesi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz