E-DEVLET UYGULAMALARI | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

E-DEVLET UYGULAMALARI

E-DEVLET UYGULAMALARI

İnternet çağıyla birlikte birçok bürokratik ve sıkıcı işler internet şubeleri aracılığıyla sizlere kolaylıkla veriliyor. Bunlardan birisi de turkiye.gov.tr adresi yani E-Devlet uygulaması. Peki nedir bu E-Devlet? E-Devlet uygulamalarının içeriği nedir? Hangi işlerimiz hangi kurumlarla olan işlemlerimizi E-Devlet uygulamaları sayesinde halledebileceğiz? İşte bu yazımızda bu sorularınıza cevap vereceğiz.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

İlk olarak E-Devlet uygulamalarından yararlanmanız için E-Devlet şifresinin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi en yakın PTT şubesinden başvuru karşılığında alabilirsiniz. Başvurunun ardından 2 TL hizmet bedeli karşılığında bir zarfın içinde E-Devlet şifreniz elinizde olacaktır. Altta size vermiş olduğumuz internet linkiyle E-Devlet sitesine giriş yapabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kaybetmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi ise tekrar bir PTT bürosuna giderek 4 TL karşılığında değiştirebilirsiniz.

E-Devlet Sitesine Giriş İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Uygulamalarına Nasıl Giriş Yapabilirim?

Altta size vermiş olduğumuz internet sitesine tıklayınız ve T.C. kimlik numaranızı giriniz. Ardından daha önceden almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazınız ve sisteme giriş yap butonuna basınız. Sonrasında hangi uygulamayı isterseniz sekmelerden seçebilirsiniz. Bu sekmelerde devletin bütün kapıları bulunmaktadır. Size yardımcı olmak için yapılan bu internet sitesi bilişim çağında işinize çok yarayacak. Örneğin size gelmiş olan trafik cezalarının hepsini buradan sorgulayabilirsiniz. Yahut SGK ile ilgili bir sorunuz ya da sorgulanması gereken bir durum var ise E-Devlet uygulamaları tam da size göre.

E-Devlet Uygulamalarına Girmek İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden Hangi Sitelere Giriş Yapabilirim?

E-Devlet uygulamaları sayesinde 22 farklı devlet sitesine giriş yapabilir ister sorgulama isterseniz de başvuru yapabilirsiniz. Bunlardan bir kaçı:

  • Adalet Bakanlığı
  • Emniyet Müdürlüğü
  • Sosyal Güvenlik Kurumu
  • Milli Eğitim Müdürlüğü
  • T.C. Merkez Bankası

Ve buna benzer bir çok internet uygulamalarına yardımcı olur. E-Devlet uygulamalarının amacı vatandaşlarımızın uzun süre sıralarda, kuyruklarda beklemelerini önlemek ve işlemlerin kısa bir süre içinde halletmelerini sağlamaktır.

Mobil E-Devlet Uygulamaları Var Mıdır?

M-Devlet uygulamasıyla artık mobil üzerinden de işlemlerimizi yapabilir ve sorgulayabiliriz. Günümüz teknoloji zamanında telefonlarımızla E-Devlet uygulamalarını görebiliriz. Android Market, App Store ve Windows Phone uygulamalarına kayıtlı olan bu hizmet artık iyice yaygın bir hale gelmiştir.

Ayrıca E-Devlet sistemi size yüksek bir güvenlik hizmeti de sunmaktadır. Bilgileriniz kesinlikle kimseyle paylaşılmayacak ve Başbakanlık tarafından da korunacaktır.

E-Devlet ile ilgili herhangi bir sorununuzu ise 160 E-Devlet kapısını arayarak öğrenebilir, yardım alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz