E-DEVLET | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

E-DEVLET

E-DEVLET

E-Devlet devletimizin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, resmi işlemleri internet üzerinden online olarak kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmeleri için oluşturulmuş bir sistemdir. Bu sistem sayesinde çoğu vatandaşımız resmi dairelerde yerine getirmesi gereken işlemleri artık internet üzerinden kolayca gerçekleştirebilirler. E-Devlet kapısını kullanarak bu işlemi yapabilmek için size ait bir e-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer size ait bir şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında edinebilirsiniz.

E-Devlet Uygulamaları

E-Devlet IMEI Sorgulama

IMEI numarası telefonunuza ait olan seri numaradır. Bu numara sayesinde telefonunuzun kaçak veya çalıntı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca kullanmakta olduğunuzun cihazın yurtdışından kaçak olarak getirilip getirilmediğini de bu uygulama sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

E-Devlet İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri

Eskiden işçi sendikaları üyelik işlemi için notere kadar gitmeniz ve bir ücret ödemeniz gerekiyordu. E-Devlet işçi sendikaları üyelik işlemleri uygulaması sayesinde ise artık oturduğunuz yerden size ait e-Devlet şifrenizle beraber bu işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet ÇAYKUR Üretici Sorgulama

E-Devlet ÇAYKUR üretici sorgulama uygulaması sayesinde size çay satmak isteyen bir üreticinin gerçekte bu firmaya dahil olup olmadığını kolaylıkla anlamanız artık çok kolay. Bu uygulama sayesinde iş hayatınızda çay almak istediğiniz firmanın gerçekte ÇAYKUR’a bağlı olup olmadığını öğrenerek iş hayatınızda bu yüzden oluşması muhtemel sorunları ortadan kaldırmış olursunuz.

E-Devlet DASK Poliçe Sorgulama

E-Devlet DASK poliçe sorgulama uygulaması sayesinde DASK yani zorunlu deprem sigortası hakkında gerekli sorgulamalarınızı kolaylık ile gerçekleştirebilirsiniz. Yine bu uygulama sayesinde resmi kurumlara gitmeden kolaylıkla işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün kılınmıştır.

E-Devlet Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama

E-devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemi sayesinde sürücü belgenize herhangi bir ceza uygulanıp uygulanmadığını internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Vergi Borcu Sorgulama

Eğer size ait bir vergi borcunuzun olup olmadığını merak ediyorsanız, E-Devlet vergi borcu sorgulama uygulaması sayesinde borcunuzu öğrenebilir ve buna göre bir ödeme yolu izleyebilirsiniz. Bu işlem için vergi dairesine gitmenize artık gerek kalmadı.

E-Devlet Muhtaçlık Başvurusu

Bu uygulama, diğer adları ile de bildiğimiz  dul ya da yetim maaşı olarak anılan muhtaçlık başvurusu için oluşturulmuş E-Devlet uygulamasıdır.  Bu uygulama sayesinde internet üzerinden başvurunuzu yapıp gerekli incelemeler ve onaydan sonra maaşınızı almaya başlayabilirsiniz.

E-Devlet Genel Sağlık Sigortası Başvurusu

E-Devlet uygulamalarından biri de GSS yani Genel Sağlık Sigortası başvurusudur. Genel Sağlık Sigortası başvurusu herhangi bir sigorta hizmetinden yararlanmayan vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden yararlanmaları için oluşturulmuş olan  bir uygulamadır. Bu başvuruyu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız konu başlığımıza tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

E-Devlet Muhtaç Asker Ailesi Başvurusu

E-Devlet uygulamalarından biri olan muhtaç asker ailesi başvurusu da muhtaçlık maaşı gibi maddi durumu yetersiz olan aileler için devletimiz için hazırlanmış olan bir hizmettir. Bu yardımı alabilmek için gerekli bazı şartlar vardır. Bu şart ne diye soracak olursanız, ailenin bu yardımı alabilmesi için birinci dereceden asker yakını olması ve ailenin geçiminin asker olan kişi tarafından  sağlanıyor olmasının gerekiyor olmasıdır. E-Devlet muhtaç asker ailesi başvurusunu yapmak için yazımızın başlığına tıklayınız.

E-Devlet İşsizlik Ödeneği Ödemesi

İşsizlik ödeneği ödemesi çalışan kişinin kendi isteği , sağlık sorunları ve kusuru haricinde işsiz kalması gibi durumu söz konusu olduğunda devletimiz tarafınca sağlanan, maddi mağduriyet durumunu bir nebze de olsa azaltmak umuduyla verilen ödenektir. Bu ödeneğin takibini nasıl yapacağını bilmeyen siz değerli vatandaşlarımız E-Devlet işsizlik ödeneği ödemesi uygulaması kullanarak gerekli takibi kolaylıkla yapabilirler.

 E-Devlet Deniz Ruhsat Sorgulama

E-Devlet deniz ruhsat sorgulama uygulaması sayesinde oturduğunuz yerden sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın başlığına tıklamanız yeterli olacaktır.

E-Devlet Günlük Hava Tahmini

E-Devlet’in hayatımıza girmesiyle bize sağladığı kolaylıklardan biri de E-Devlet günlük hava tahmini uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde günlük hava tahminini öğrenip zor durumlar yaşamanızı önlemiş olursunuz.

E-Devlet Sevk Edilecek Eğitim Merkezi

Askerlik zamanınız gelmiş ve siz hala nerede ve ne zaman askerlik yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. E-Devlet sevk edilecek eğitim merkezi uygulaması sayesinde askerlik görevinizi nerede ve ne zaman askerlik yapacağınızı detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Adres Değişikliği Bildirimi

E-Devlet adres değişikliği konusunda da bize kolaylık sağlıyor. Eğer yeni bir adresiniz mevcut ise bu adresinizi bildirmeniz gereken noktaları gitmek yerine yalnızca internetten E-Devlet kapısını kullanarak dakikalar içerisinde kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

E-Devlet En Yakın PTT

E-Devletin bu uygulaması sayesinde size en yakın PTT’nin konumunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu sayede hangi işlemi nereden yapacağınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

E-Devlet PTT Gönderi Takibi

PTT onaylı bir gönderinizin nerede olduğunu öğrenmek için artık PTT şubesine gitmenize gerek kalmadı. E-Devlet PTT gönderi takibi uygulaması sayesinde her sevk noktasında kayıt altına alınmış olan gönderinizin nerede olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Aile Hekimi Bilgisi Sorgulama

E-Devlet aile hekimi bilgisi öğrenme uygulaması sayesinde siz ve aile bireylerinizin hangi sağlık ocağına, aile hekimine bağlı olduğunuz bilgileri kolaylıkla öğrenebilir ve bu bilgiler ışığında kolayca muayene olabilirsiniz.

E-Devlet Trafik Poliçe Sorgulama

E-Devlet trafik poliçe sorgulama uygulaması sayesinde sigorta poliçenizi sorgulatarak poliçenin tarihi, süresi gibi konuları rahatlık ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca poliçeniz ile ilgili olarak detaylı bilgi de edinebilirsiniz.

E-Devlet GSS Tescil Kaydı Sorgulama

Bu uygulama sayesinde Genel Sağlık Sigortanıza ait tescil kaydı sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. E-Devlet’in hayatımızı kolaylaştıran uygulamalarından biridir.

E-Devlet Tedavi Bilgileri Sorgulama

E-Devlet sisteminin bir diğer uygulaması olan bu uygulama ise bizlere muayene sonrasında tedavimiz hakkında detaylı bilgiler vermek amacıyla hazırlanmış bir uygulamadır. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi almak istiyor ve nasıl kullanılacağını merak ediyorsanız konu başlığına tıklamanız yeterli olacaktır.

E-Devlet 4A Emekli Aylık Kesintileri

E-Devlet’in bu uygulamasının amacı, SSK yani 4A emekli aylığınızın normalden farklı bir tutarda gelmesi durumunda bu kesintinin nedenini öğrenmenizdir. Bu uygulamayı kullanarak emekli aylığınızın kesinti nedenini kolayca ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

E-Devlet 4A Emekli Aylık Bilgisi

Emekli aylığınız ile ilgili merak ettiğiniz ve aylık bilginizin detaylarını merak etmeniz durumunda bu uygulama sayesinde merak ettiğiniz tüm sorulara kolaylık ile cevap bulabilirsiniz. E-Devletin bu uygulamasını nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız konu başlığına tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

E-Devlet 4A Emeklilik Kaydı

E-Devletin bu uygulaması sayesinde emeklilik kaydı işleminizi internet üzerinden kolayca yapabilme şansınız doğuyor. Emekli olmadan önce yapılması gereken bu kaydı E-Devlet ile nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız yazımızın başlığına tıklamanız yeterlidir.

E-Devlet 4A Hizmet Dökümü

Bu uygulama sayesinde SSK yani 4A çatısı altında vermiş olduğunuz hizmetleri kolayca görüntüleyebilirsiniz. E-Devlet’in bu uygulaması neticesinde hangi tarihlerde nerelerde çalıştığınızı,ilk hizmete başlamış olduğunuz tarihi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Buradan elde ettiğiniz bilgiler ile emeklilik hesaplamaları ve sorgulamalarda kullanabilirsiniz.

E-Devlet 4B Borç Durumu

E-Devlet 4B borç durumu sayesinde BAĞ-KUR çatısı altında ne kadar borcunuzun olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak ne kadar borcunuzun olduğunu detaylı bir şekilde görüntüleyip , kafanızda bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.

E-Devlet 4B Emekli Aylığı Kesintileri

4B emekli aylığınızda herhangi bir kesinti mevcut ise bu uygulamayı kullanarak emekli aylığı kesintinizi öğrenebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde ayrıntılı bir şekilde aylığınızın neden ve ne kadar kesintiye uğradığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

E-Devlet 4B Emekli Aylık Bilgisi

E-Devlet 4B emekli aylık bilgisi uygulaması sayesinde BAĞ-KUR emekli maaşınız hakkında detaylı bilgi ve açıklamalardan faydalanabilirsiniz. Böylelikle emekli aylığınız ile ilgili aklınızdaki soruları yanıtlayabilirsiniz.

E-Devlet 4B Tescil Kaydı

E-Devlet 4B tescil kaydı uygulaması sayesinde BAĞ-KUR tescil kaydı bilginizi internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde tescil kaydınız hakkında tüm  bilgilere ulaşabilir ve bu bilgileri gerekli gördüğünüz yerlerde kolayca kullanabilirsiniz.

E-Devlet 4C Emekli Aylığı Kesintileri

4C yani Emekli Sandığı aylığınızda bazı kesintiler mevcut ise ve bu kesintilerin nedenini merak ediyorsanız bu uygulama sayesinde detaylı bilgi edinebilirsiniz. Emekli Sandığı aylık kesintilerini görüntülemek istiyorsanız bu uygulamayı kullanmak için yazımızın başlığına tıklamanız yeterli olacaktır.

E-Devlet 4C Emekli Aylık Bilgisi

E-Devlet’in hayatımızı kolaylaştıran uygulamalardan biri de 4C Emekli Sandığı aylık bilgisi uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde emekli maaşınız ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet 4C Tescil Kaydı

E-Devlet’ in Emekli Sandığı yani 4C  ile ilgili diğer bir uygulaması da tescil kaydını sorgulamanızı sağlayan uygulamadır. E-Devlet’in bu uygulaması sayesinde, tescil kaydınızı sorgulayabilir, ayrıntılı bir şekilde tüm bilgilere de ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Bireysel Emeklilik İşlemleri

Bireysel emeklilik ile ilgili işlemlerinizi artık E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel emeklilik yani, kendi sigorta priminizi  kendinizin yatırması ile emekli olabileceğiniz bu hizmeti kullanarak, bireysel emeklilik işlemlerinizi başarı ile gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Tapu Bilgileri Sorgulama

E-Devlet’in bu uygulaması sayesinde size ait tapu bilgilerine kolaylıkla erişebilirsiniz. E-Devlet tapu bilgilerinizi sorgulamak istiyorsanız konu başlığına tıklayarak açılan sayfada ki yönlendirmeleri uygulamanız yeterli olacaktır.

E-Devlet Tapu Harç Sorgulama

Aldığınız veya sattığınız bir mülkiyet için tapu dairesinde yapılacak olan işlemler karşılığında tapu müdürlüğüne ödenmesi gereken tutarı artık E-Devlet tapu harç sorgulama uygulaması ile kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Bu sorgulama için internet ve size ait  bir e-Devlet şifrenizin olması yeterlidir.

E-Devlet Günlük Döviz Kurları

E-Devlet hizmetlerinden biri olan bu uygulama ile günlük döviz bilgilerini ve borsayı kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Bu işlem iç.in  herhangi bir şifreye ihtiyacınız yoktur.

E-Devlet Ulaştırma/Ceza Sorgulama

E-Devlet’in bu uygulaması, ulaştırma ceza puanlarınızı sorgulayacağınız bir uygulamadır. Ulaştırma/ceza uygulaması sayesinde bu konu hakkında detaylı bilgi edinerek neler yapmanız gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet KYK Burs Başvurusu Sorgulama

E-Devlet’in bu uygulaması üniversite de eğitim gören genç vatandaşları ilgilendirmektedir. Bu uygulama sayesinde yapmış olduğunuz başvuru sonucu bursunuzun çıkıp çıkmadığını rahatlık ile öğrenebilirsiniz.

E-Devlet KYK Yurt Başvurusu Sorgulama

E-Devlet’în  bu uygulamasını kullanarak yapmış olduğunuz yurt başvurusunun sonuçlarını kolayca öğrenebilirsiniz. Üniversiteyi kazanan ve konaklama için KYK ‘ya başvuran geçlerimiz E-Devlet ile sonuçlarını kolaylık ile öğrenebilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz