EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Kişiler emekli olduklarında daha rahat bir hayata sahip olmak için çaba gösterirler. Çalışmaların karşılığını alabilmek için de SSK’ya bağlı ise sigorta primi, farklı bir kuruma bağlı ise o kurumların primini yatırır. Ne kadar fazla prim yatırırsanız emekli olduğunuzda o kadar fazla maaş alırsınız.

Devletin biz vatandaşlar için sağladığı kolaylıklardan biri de internet üzerinden emekli maaşı sorgulamadır. Bu yapı sayesinde ne zaman emekli olacağınızı, kaç yaşında emekli olacağınızı, emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı öğrenebilirsiniz. Eskiden emekli maaşı sorgulama işlemi iki farklı şekilde farklı sitelerden yapılmaktaydı. Bunlardan ilk seçenekte sunulan birçok kurumun işlemlerini bünyesinde bulunduran E-Devlet sitesi üzerinden şifreli olarak yapılan işlemdir. Bir diğer seçenekte ise SGK resmi sitesi üzerinde E-SGM sitesi üzerinden sadece kimlik bilgileri ile şifresiz olarak yapılmaktaydı. Ancak bu sitenin vermiş olduğu bazı hatalı bilgiler sebebi ile ve ayrıca vatandaşlarımız tarafından siteye giriş sayısı azalmıştır. Bu yüzden siteyi süresiz olarak kapatılmasına karar verilmiştir. Artık sorgulama işlemleriniz E-Devlet üzerinden işlem yapabilmekteyiz. Bu yazımızda bizde sizlere bu işlemi nasıl yapacağınız hakkında ayrıntılı bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emekli maaşı sorgulamanız için E-Devlet şifreniz olması gerekir. E-Devlet şifresine kolay bir şekilde en yakın PTT şubelerine nüfus cüzdanınızla gidip başvurarak 2 TL işlem ücreti karşılığında sahip olabilirsiniz. Almış olduğunuz bu şifreyi E-Devlet sistemi üzerinden bütün işlemler için bu şifreyi kullanabilirsiniz. E-Devlet şifresine sahip olduktan sonra sorgulama işlemini yapacak olduğunuz sayfaya ulaşmak için yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız. Açılacak olan yeni ekranda “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama işlemi için sizden T.C kimlik numarası ve E-Devlet şifresi istenecektir. Bu bilgilerin doğruluğundan emin olarak gerekli yerlere yazdıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Bu şekilde emekli maaşı sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emekli Maaşı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz