EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

İnsanlar belirli yaşa kadar çalışırlar ve bu çalışmanın sonucunda emekli olmayı hakederler. Emekli olduktan sonra belirli işlemleri yaparak emekli maaşı almaya hak kazanırlar. Fakat emekli maaşı almadan önce SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı gibi kurumlara prim ödeler. Bu primlerin karşılığında emekli maaşlarını almaya başlarlar.Yatırdıkları primlerin oranına göre maaşların düzeyi belirlenir. Daha önceden Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işleminizi internet üzerinden iki resmi internet sitesi yardımıyla yapabilmeniz mümkündü. Ancak 21 Aralık 2011 tarihinde çıkan yasa ile Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işleminizi şifresiz olarak da yapmanız mümkün hale gelen SGK’ının online hizmeti E-SGM resmi internet sitesinin süresiz olarak kapatılmıştır. Bu nedeni ile artık işlemlerimizi yalnızca kapsamında pek çok kurum ile anlaşmalı olarak sorgulamaların bulunduğu E-Devlet üzerinden şifreli olarak güvenli bir şekilde yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden herhangi bir sorgulama işlemi yapabilmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Şifreniz yoksa yazımızın devamında nereden ve nasıl alabileceğinizi ve sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusundaki bilgileri  yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama Nedir ?

Emekli maaşınızın ne kadar olduğu, ne zaman yatacağı gibi bilgileri sorgulama işlemlerine başvurarak öğrenebilirsiniz. Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işlemi de bunlardan biridir. Bu işlemi E-Devlet şifresiyle yapabilirsiniz. Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işlemini yaparken girdiğiniz sistemde de sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz vermeniz işleminiz açısından önemlidir.

E-Devlet Şifresiyle Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama

E-Devlet şifresiyle Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama yapabilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvurunun ardından 2 TL karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işleminizi başlatmanız mümkündür.

  • İlk olarak başlığın altında size verilmiş olan linke tıklayınız.
  • Kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz.
  • T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Ardından ”Sisteme Giriş” butonuna basınız.

Yaptığınız bu uygulamanın ardından Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işleminiz tamamlanacaktır.

E-Devlet Şifresiyle Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz