EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA

Emekli Sandığı kurumuna bağlı olan memurlar emekli olacaklarında alacakları maaşın ne kadar olacağını merak ederler. Bu sebeple de, Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemi emekli maaşlarını incelemek isteyen vatandaşlar için önemlidir. Maaşların belirlenmesinde adınıza ödenen primlerinden ne kadar ödendiğinin, ne zaman ödendiğinin ve ne kadar süre ödendiği gibi bilgileri büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple maaş sorgulama işlemlerinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Emekli Sandığı maaş sorgulamaİ işleminizi eskiden internet üzerinden iki farklı sistem üzerinden şifreli ve şifresiz olarak yapabilir durumdaydık. İlk seçenek olarak Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden şifresiz olarak kimlik bilgileriniz ile işlem yapacağınız E-SGM sistemi sistemde sorgulama işlemlerinde oluşan problemlerden dolayı ve sistemin tıklanma oranının azalması gibi sebeplerden dolayı yetkililer tarafından süresiz olarak kapatılmıştır. Bu sebeple Emekli Sandığı maaş sorgulama işleminizi pek çok kurum ile anlaşmalı olarak hizmet sunmaya devam eden E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

E-Devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı maaş sorgulama işleminiz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet sistemi; bir çok resmi işlemlerinizi yapabileceğiniz güvenli bir sistemdir. Daha önce E-Devlet sistemini kullanmadıysanız ve E-Devlet şifresinin nasıl alınacağını bilmiyorsanız size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi Cumartesi günü de PTT şubesinden alabilirsiniz.

SGK‘nın resmi sitesinden Emekli Sandığı maaş sorgulama işleminiz için herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmayacaktır. Sadece size ait olan bazı kimlik bilgileriniz ile de işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 • E-Devlet sistemi üzerinden işleminizi yapmak için yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız.
 • “4C Emekli Aylık Bilgisi” başlığı altında açılacak olan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
 • T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
 • Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
 • E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile Emekli Sandığı maaş sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

E-Devlet Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

 1. İsmail TİNTİ diyor ki:

  1. aylık maaş dökümü 2.Tedavi gideri ödemeleriyle ilaç bedelleri fark ödemeleri kesintilerinin gönderilmesni saygı ile arz ve rica ederim.

  1. Yusuf Karatas diyor ki:

   SGK müdürlükleri ile iletişime geçmelisiniz, İsmail Bey.

Yorum Yaz