GEÇİCİ İŞ GÖREMEZLİK RAPOR BİLDİRİMİ | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

GEÇİCİ İŞ GÖREMEZLİK RAPOR BİLDİRİMİ

Resim bulunamadı

Geçici iş Göremezlik Raporu Nedir ?

Bir iş yerinde sigortalı olarak çalışan kişilerin herhangi bir sebepten dolayı rahatsızlanması sonucu aldıkları rapora geçici iş göremezlik raporu denir. Çalışamayan kişilerin rapor alması alması durumunda geçici iş göremezlik rapor bildiriminin yapılması gerekmektedir.

Geçici İş Göremezlik Rapor Bildirimi Nasıl Yapılır ?

Geçici iş göremezlik rapor bildirimi işveren tarafından yapılmaktadır. İşveren raporlu olan kişinin çalışıp çalışmadığı zamanları kontrol ederek buna göre sigortalı çalışanların rapor bildirimini yapması gerekmektedir. Rapor bildirim işlemlerinizi yapmak için yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada kullanıcı kodunuzu ve iş yeri şifrenizi girerek Giriş butonuna basınız. Daha sonra raporlu kişinin rapor almasına sebep olan durumu açılayarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İşverenler rapor almış kişilerin rapor sürelerini çalışamazlık ekranına raporun bitiş tarihini takip eden 5 iş günü içerisinde bildirmeleri gerekmektedir. Geçici iş göremezlik rapor bildirimini yapmayan işverenlere SGK tarafından her bir rapor için asgari ücretin yarısı kadar para cezası uygulanmaktadır.

Geçici İş Göremezlik Rapor Bildirimi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz