GSS PROVİZYON SORGULAMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

GSS PROVİZYON SORGULAMA

GSS PROVİZYON SORGULAMA

Sağlık provizyonları işlemleri bireylerin Genel Sağlık Sigortası adı altında sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek durumda olduğunu gösterir. GSS provizyon sorgulama işlemi güvenli bir şekilde vatandaşlarımızın hiçbir evrakla uğraşmasına gerek bırakmadan internet üzerinden yapılabilmektedir. Eğer ki sağlık provizyonu yaptırmamışsanız kimlik  fotokopisinin gerekli olduğunu bilmeniz gerekmektedir. GSS provizyon sorgulama işlemi için provizyonunuzun ne zaman aktif olacağını yetkililerden ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. GSS provizyon sorgulama işlemini Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi kısaca SPAS ile sağlık hizmetleri ile haklarından faydalanabilme durumunuza bakmak yükümlü olduğunuz bireylerin provizyon işlemini birkaç adımda bu uygulamayla yapabilir. Bir diğer değişle bağlı olduğunuz sigorta kurumunu belirtmeden GSS provizyon sorgulama işlemini SPAS programı ile güvenli ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

SPAS uygulaması GSS provizyon sorgulama işleminin yapılması dışında emeklilik halinde olan bireylerin, işe başlayan vatandaşların, yeni doğan bebekler hakkında bilgileri ve kurumda ödeme, kayıt, tescil gibi olayları  güncelleme  işlemi ile  sağlık güvencesinden yararlanmalarını otomatik olarak onaylar. GSS provizyon sorgulama işlemi ile birlikte bireylerin emekli maaşının durdurulması, işten kendi isteğiyle ayrılan, çıkarılan vatandaşların ya da vefatı sonucunda kişilerin kayıtları kontrol edilmesi ve sağlık güvencesi hakkı elinden alınması gibi birçok işlemi SPAS uygulaması gerçekleştirir. GSS provizyon sorgulama işlemi hakkında bilgiyi yazımızın devamında vereceğiz. Eskiden işleminizi internet üzerinden iki resmi internet sitesi yardımıyla yapabilmeniz mümkündü. Ancak bu resmi internet sitelerinden şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi internet sitesinin süresiz olarak kapatılmıştır. Bu nedenle işleminizi E-Devlet üzerinden şifreli olarak güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden herhangi bir sorgulama işlemi yapabilmek için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine gidip başvuru yaparak şifrenizi alabilirsiniz. GSS provizyon sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız konusunda bilgileri yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

GSS Provizyon Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

GSS provizyon sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden bir kaç adımda dakikalar içerisinde yapılan bir işlemdir. Bu işlemi yapmak için bir E-Devlet şifreniz olması gerekir. İşleme başlamak için ilk olarak aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Ardından açılacak bu sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğinin üzerinde tıklayınız. Sonrasında sizden istenilen T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi bilgilerini gerekli alanlara yazınız. Yazdığınız bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna sayfa üzerinde tıklayınız. Bu adımları uygulayarak Genel Sağlık Sigortası provizyon sorgulamanızı E-Devlet sistemi üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde yapmış olacaksınız.

GSS Provizyon Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz