İSTİRAHAT RAPORU SORGULAMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ocak 2017

İSTİRAHAT RAPORU SORGULAMA

İSTİRAHAT RAPORU SORGULAMA

İstirahat raporu, herhangi bir sağlık sorunlarından istirahat etmek zorunda olan kişiler için Sosyal Güvenlik Kurumu’ ndan verilen bir yardımdır. İstirahat parası alabilmeniz için SGK‘ya bağlı sigortalı çalışan olmanız gerekmektedir. Bunun yanında; istirahat parası almadan önceki 90 gün boyunca priminizin yatmış olması şarttır. İstirahat parası için gerekli belgelerle Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yapmanız gerekmektedir. Sosyal güvenlik kurumu başvuruyu inceledikten sonra istirahat parasını alıp almadığınızı açıklar. Bunu öğrenebilmek için  internet üzerinden SSK istirahat raporu sorgulama olarak yapabilirsiniz.

Daha önceden istirahat raporu sorgulama işleminizi internet üzerinden iki resmi site yardımı ile yapabilmek mümkündü. Ancak şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile artık işlemlerimizi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak güvenli bir şekilde yapabilmekteyiz.

E-Devlet üzerinden işlem gerçekleştirebilmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi alabilmek için size yakın bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek şifre alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. İşlem ücreti için 2 TL ödeyip, şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle İstirahat Raporu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İstirahat raporu sorgulama işlemlerinizi yukarıda bahsettiğimiz gibi internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. E-SGM üzerinden şifre almanıza gerek olmadan yapacağınız istirahat raporu sorgulama için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız ve adımları sırasıyla uygulayınız.

 • Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.
 • Daha sonra açılacak ekranda ilgili yerlere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
 • Bilgilerinizi kontrol ediniz.
 • Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.
 • Tüm bu işlemlerden sonra istirahat parası sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle İstirahat Raporu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

 1. Önder dedi ki:

  Eşim hamileliğinin 37. haftasında. İşgöremez raporu için devlet hastanesine gittik. Ama elden vermediler. Online olarak işverene gönderliyormuş. Bizim de online olarak sorgulama imkanımız var mı ?

  1. SGK Merkezi dedi ki:

   Önder Bey verdiğimiz linkten sorgulama yapabilirsiniz.Kimliğimi şimdi doğrula dedikten sonra e-devlet şifresi girmeniz gerekiyor. https://www.turkiye.gov.tr/4ab-isgoremezlik-odemesi-gorme

 2. abidin dedi ki:

  bben rapor param yattımı diye bilgi alacaktım

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.