Rapor Parası Yattı Mı? | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Nisan 2016

Rapor Parası Yattı Mı?

Rapor Parası Yattı Mı?

Rapor parası, bir meslek hastalığından veya bir iş kazası sebebiyle iş göremez hale gelen bir kişinin mağdur olmaması için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen paradır. Rapor parası alabilmek için gerekli bilgi ve belgelerle birlikte SGK’ya başvuruda bulunulmalıdır. Başvuru dahilinde belgeler incelenir ve bir sonuca varılır. Bunun sonucunda rapor paranızın yatıp yatmadığını nasıl sorgulayacağınızı biz size detaylı bir şekilde anlatacağız.

Rapor Parası Yattı Mı?

Rapor parası yattı mı?” sorunuzun cevabı kullandığınız sistemler E-Devlet ve E-SGM’dir. E-SGM üzerinden yaptığınız rapor parası sorgulama sonuçlarının yanlış yönlendirilmesi ve güvenlik açısından sıkıntı olmasından dolayı SGK rapor parası sorgulama artık E-Devlet üzerinden yapılmaktadır.

Rapor parası yattı mı sorusunun cevabını E-Devlet üzerinden alabilmeniz için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekiyor. E-Devlet şifresi için de PTT şubesine gitmeli, 2 TL ücret ödeyerek şifrenizi almalısınız. Ardından SGK rapor parası sorgulama için yazının sonunda verilen bağlantı sekmesine basınız. Açılacak olan sayfada rapor parası yattı mı sorusunun cevabına erişebilmek için ilk olarak yapacağınız işlem kimlik doğrulamadır.

6

Kimlik doğrulama sayfasından sonra rapor parası yattı mı sorusunun cevabı için T.C. kimlik numarasını ve E-Devlet şifresini girmeniz gerekiyor. Böylelikle TC kimlik no ile rapor parası sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

7

Rapor Parası Yattı Mı Sorusunun Cevabı İçin TIKLAYINIZ!

Rapor Parası Ne Zaman Yatar?

SSK rapor parası başvurusunda bulunduktan sonra kişilerin aklındaki tek soru rapor parası ne zaman yatar? Rapor parası başvuru tarihinden itibaren 1 ay içerisinde incelemeye alınır ve sonuçlanır. Rapor parası sorgulama yaparak rapor parasına hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz. Eğer hak kazanmışsanız Ziraat Bankası şubelerinden paranızı alabilirsiniz.

Rapor Parası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Rapor parası hesaplama yapabilmeniz adına prim miktarınızı bilmeniz gerekiyor. Çünkü ödediğiniz prim miktarını ödediğiniz prim gün sayısına bölmeniz gerekiyor. Ardından işlemin sonucunun 3’te 2’sini alarak rapor parası hesaplamanızı tamamlayabilirsiniz.

SGK Rapor Girişi Nasıl Yapılır?

Bu başlığa kadar anlattıklarımızın tümü sigortalı çalışan kişi içindi. Ancak SGK rapor girişi işverenin yapması gereken bir işlem. İşverenler çalışanlarının raporlu olduğunu SGK’ya bildirmelidirler. Bu işlemi kurum üzerinden yapabilecekleri gibi online olarak da yapabilirler. Öncelikle size verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılacak olan ekranda gireceğiniz bilgiler kullanıcı kodu ve işyeri şifresidir.

788

Ardından giriş butonuna basarak SGK rapor girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Rapor Girişi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

  1. olcay diyor ki:

    rapor param yattımı

Yorum Yaz