SGK ADRES DEĞİŞİKLİĞİ | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

SGK ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

SGK ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

SGK adres değişikliği, adrese dayalı kayıt sistemi ile işyerlerinde adres değişikliklerinde bildirim yapma zorunluluğu getirilmiştir. SGK adres değişikliği yapıldıktan sonra ilgili kuruluşlara da gerekli bilginin verilmesi gerekmektedir.

SGK Adres Değişikliği Nedir?

SGK ile faaliyetleri devam etmekte olan bir işyerinde SGK adres değişikliği yapıldıysa bir kaç işlem yapılmalıdır. Burada yapılması gereken işlem SSK müdürlüklerindeki vergi dairesi uygulamalarından farklılık gösterebilir. SGK adres değişikliği yapan bir işyeri sahibinin alması gereken iki karar vardır. Bu kararlardan ilki sigortaya verilmek için alınır. İkincisi ise ticaret siciline tescile verilmek üzere alınmaktadır. SSK için alınan kararda SGK adres değişikliği yapılmadan önce sigortaya bilgi verilmelidir. Daha sonra bağlı olduğunuz yeni SSK müdürlüğünde, ilk defa işe başlıyormuş gibi kayıt yaptırmanız ve dosya açtırmanız gerekmektedir. Tescil için verilen bu karar ticaret sicilinde onaylandıktan sonra vergi dairesi adres değişikliğinden önceki Sosyal Sigortalar Kurumu müdürlüğümüze ve diğer bağlı bulunduğumuz müdürlüklerde tescil tarihinden itibaren SGK adres değişikliğimiz geçerli sayılacaktır. Sigorta müdürlüklerinde bu durum farklıdır.

Bu uygulama bir çok meslektaşımız tarafından bilinmemektedir. Dolayısıyla işverenler gereksiz cezalarla karşılaşmaktadır. E-Bildirge uygulaması ile girişlerin bir ay içerisinde internetten verilmesi işveren için uygulama kolaylığı sağlamaktadır.

SGK Adres Değişikliği Dilekçe Örneği İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz