SGK EVRAK TAKİBİ | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

SGK EVRAK TAKİBİ

SGK EVRAK TAKİBİ

Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında evrak takibini internet üzerinden T.C. kimlik numaranızla yapabilirsiniz. SGK evrak takibi hizmetini veren SGK’nın sitesi olan E-SGM size en fazla 5 yıl önceki bilgilerinizi sorgulama hakkını tanıyor. Artık SGK evrak takibinizi kamu binalarında uzun sıralar beklemeden internet üzerinden dakikalar içinde öğrenebileceksiniz. Sadece SGK evrak takibi değil yeni SGK kapsamına giren bütün işlemlerinizi bu site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak size vermiş olduğumuz internet linkine tıklayarak siteye giriş yapınız. Sonrasında T.C. kimlik numaranızı giriniz. Takip etmek istediğiniz yılı seçiniz. Fakat 5 yıldan fazlasını göremezsiniz. Yılı girdikten sonra da evrak ara butonuna basarak SGK evrak takibi işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Şifresiz Olarak SGK Evrak Takibi Yapmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresiyle SGK Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

SGK evrak takibini isterseniz E-Devlet üzerinden de yapabilirsiniz. Ancak E-Devlet üzerinden yapabileceğiniz evrak takibi işlemi Emekli Sandığı emeklilik işlemleri evrak takibidir. E-Devlet üzerinden SGK evrak takibini yapmanız için E-Devlet hizmet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer hala bir E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz karşılığında 2 TL ücret talep edilecektir. Almış olduğunuz E-Devlet şifrenizle SGK evrak takibi dahil birçok işleminizi internet üzerinden kolaylıkla yapabileceksiniz.

E-Devlet şifresiyle SGK evrak takibi yapmak için ilk olarak aşağıda size vermiş olduğumuz internet linkine tıklayınız. Kimliğimi şimdi doğrula butonuna bastıktan sonra karşınıza yeni bir ekran açılacaktır. Bu ekrana ilk önce T.C. kimlik numaranızı ardında da almış olduğunuz E-Devlet şifresini giriniz. Sisteme giriş yap butonuna bastıktan sonra SGK evrak takibi işleminiz başarıyla sonuçlanmış olacaktır.

E-Devlet Şifresiyle SGK Evrak Takibi Yapmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emeklilik İşlemleriniz İçin Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

Eğer emeklilik başvurusunda bulunmuşsanız emeklilik evrak takibini de yapabilirsiniz. Altta size vermiş olduğumuz internet linkine tıklayınız. T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra eğer başvuru esnasında telefon numarası vermişseniz onu, eğer vermediyseniz 0 (000) 000 00 00 yazınız ve sorgula butonuna basınız.

Emeklilik Evrak Takibi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz