SGK İŞ GÖREMEZLİK PARASI | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

SGK İŞ GÖREMEZLİK PARASI

SGK İŞ GÖREMEZLİK PARASI

SGK iş göremezlik parası, meslek hastalığı, iş kazası veya çeşitli nedenlerden ötürü iş göremez hale gelen vatandaşlar için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan yardım ödemesidir. SGK iş göremezlik parası alabilmeniz için çalıştığınız kurumun size mutlaka bir sigorta yapmış olması gerekmektedir. Ayrıca rapor almadan önceki doksan gün boyunca priminizin yatmış olması şarttır.

SSK iş göremezlik parası için gerekli bilgi ve belgelerle Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yapınız. Başvurunuz incelendikten sonra iş göremezlik parası almaya hak kazanmışsanız Ziraat Bankası Şubelerine giderek paranızı temin edebilirsiniz. Peki sgk iş göremezlik parasına hak kazanıp kazanmadığınızı nasıl bileceksiniz? Bu sorunuzun cevabı için aşağıdaki yazımızı inceleyiniz.

Daha önceden E-SGM üzerinden şifresiz olarak da sorgulayabildiğimiz SGK iş göremezlik parası sorgulama işlemi E-SGM resmi sitesinin süresiz olarak kapatılması nedeni ile artık yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile yapılmaktadır. Şifreniz olmadan sistem üzerinde herhangi bir sorgulama işlemi yapabilmeniz mümkün değildir. Şifreniz yoksa size yakın bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek şifre alma başvurusunda bulununuz. 2 TL işlem ücreti ödeyip E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK İş Göremezlik Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

  1. İş göremezlik parası sorgulama için yazımızın sonunda size verdiğimiz bağlantı adresine tıklayınız.
  2. Yönlendirilmiş olduğunuz sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.
  3. Açılacak olan ekranda sizden istenen ilgili yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
  4. Bilgilerinizi kontrol ediniz.
  5. Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

İş Göremezlik Parası Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz