SGK NACE KODU | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

SGK NACE KODU

SGK NACE KODU

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan pek düzenleme ile işlemlerinizi hiç bir kuruma gitmeye ihtiyaç duymadan kolaylıkla yapabilirsiniz. SGK nace kodu işlemi de SGK‘nın sigortalı çalışan vatandaşlarımız için yapılan yapılan bir uygulamadır. SGK nace kodları ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

SGK Nace Kodu Nedir?

Nace, Avrupa Toplumunda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistik Sınıflandırılması bu sistem Avrupa’daki toplumunun ekonomik olarak istatistiklerinin belirlenmesinde başvuru kaynağıdır. SGK nace kodu işyerlerine faaliyet durumlarına göre verilen 6 haneli bir kod bütünüdür. Siz işe başladığınızda verilen sicil numaranızın 2. hanesiyle 8. hanesine kalan olan numaralar sizin nace kodunuzdur.

SGK Nace Kodu Değişikliği Nasıl Yapılır?

SGK nace kodu değişikliğinde çok kolay bir işlemdir. Bu işlemi SGK’nın resmi sitesinden değişikliğinizi halledebilirsiniz. İşleminizi gerçekleştirmek için aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Daha açılan sayfada “Kullanıcı Giriş” bölümünden “Kullanıcı Ad”, “Sistem Şifresi” ve “İşyeri Şifresi” bilgilerinizi gererek “Giriş” tuşuna basınız. SSK nace kodu değişikliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Nace Kodu Değişikliği için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SGK Nace Kodu Listesi Nedir?

Aşağıda vereceğimiz link ile SGK nace kodları listesine excel dosyası halinde ulaşabilirsiniz. Bu liste işyerinizin nace kodu bilgilerine göre, iş yeri tehlike sınıflarını öğrenmenizde yardımcı olur. Linkte konu hakkında bilgilere ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

SGK Nace Kodu Listesi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz