SGK NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

SGK NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM

SGK NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı herhangi bir sigorta kurumundan emekli olmak için başvurma işlemleri, emeklilik hesaplama işlemleri gibi işlerinizi internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. SGK ne zaman emekli olabilirim uygulamasıyla sigortalı vatandaşlarımızın emeklilik tarihlerini tam günü gününe olmasa da çok yakın değerlerde hesaplanmaktadır. SGK ne zaman emekli olabilirim uygulamasıyla herhangi kuruma gitmeden vakit harcamadan SGK ne zaman emekli olabilirim sorunuza cevap bulabilirsiniz. Yazımızın devamında SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarında ayrı ayrı hesaplamaların nasıl olacağını anlatacağız.

SGK Ne Zaman Emekli Olabilirim 4A Nasıl Öğrenilir?

SGK ne zaman emekli olabilirim uygulamasına SSK’ya bağlı olan çalışanların ulaşabilmesi için ilk önce aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız. Karşınıza gelen ne zaman emekli olabilirim sayfasında sizden ilk olarak cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, hizmete başlama tarihiniz, maluliyetiniz var mı, erken yaşlanma var mı bilgilerini istemektedir. Daha sonra ise SGK ne zaman emekli olabilirim uygulamasında SSK prim ödeme gün sayınız, diğer sandıklara ait gün sayınız, askerlik\sanatçı gün sayınız, fiili gün sayınız, yurtdışı gün sayınız, 3600 günü doldurduğunuz tarihinizi girmeniz istenir. Ardından bilgilerinizi kontrol edip “Gönder” butonuna tıklayınız ve SGK ne zaman emekli olabilirim 4A sorgulamanızı tamamlayınız.

SGK Ne Zaman Emekli Olabilirim 4A Öğrenmek İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SGK Ne Zaman Emekli Olabilirim 4B Nasıl Öğrenilir?

SGK ne zaman emekli olabilirim uygulamasına BAĞ-KUR’a bağlı olanlar aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak ulaşabilirler. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfa sizden emeklilik bilgilerinizi varsa özel durumunuz ilgili bilgiler ve yurtdışı borçlanma ile emekli olacaksanız şayet işaretlemeniz istenmektedir. Daha sonrasında ise bilgilerinizin doğruluğundan emin olup SGK ne zaman emekli olabilirim uygulaması için “Tamam” butonuna tıklayınız.

SGK Ne Zaman Emekli Olabilirim 4B Öğrenmek İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SGK Ne Zaman Emekli Olabilirim 4C Nasıl Öğrenilir?

SGK ne zaman emekli olabilirim uygulamasına son olarak Emekli Sandığı’na bağlı olanlar için anlatacağız. Yine öncelikle aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak siteye giriş yapınız. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayınız.

  • İlk olarak açılan sayfada cinsiyetinizi seçiniz ve doğum tarihinizi giriniz.
  • 4C’ye (Devredilen Emekli Sandığı) tabi hizmetlerinizin başlama ve bitiş tarihini giriniz. Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle(4C)” butonunu kullanarak belirtiniz.
  • 4B’ye (Devredilen BAĞ-KUR) tabi hizmetlerinizin başlama ve bitiş tarihini giriniz. Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle(4B)” butonunu kullanarak belirtiniz.
  • 4C’ye (Devredilen Emekli Sandığı) tabi borçlanılan hizmetlerinizin başlama ve bitiş tarihlerini giriniz.  Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle (BORÇ)” butonunu kullanarak belirtiniz.
  • Diğer hizmetlerinizin başlama ve bitiş tarihlerini giriniz. Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle (DİĞER)” butonunu kullanarak belirtiniz.
  • 4A (Devredilen SSK) hizmetlerinizi 23.05.2002 öncesi ve sonrası olarak giriniz.
  • Bu adımları uyguladıktan sonra artık SGK ne zaman emekli olabilirim uygulamasına Emekli Sandığı için ulaşmış olursunuz.

SGK Ne Zaman Emekli Olabilirim 4C Öğrenmek İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz