SGK SORGULAMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

SGK SORGULAMA

SGK SORGULAMA

SGK sorgulama işlemi ile sigorta priminizin yatmış olup olmadığını, yattıysa yatan miktarın ne kadar olduğunu, sigortanızın ne zaman yatırılmaya başladığını, ne zaman emekli olacağınızı, kaç yaşında emekli olacağınızı ve emekli olduğunuz zaman alacağınız maaşın miktarını öğrenebilirsiniz. SGK sorgulama işleminizi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresiyle yapabilirsiniz.

Daha önceden şifresiz olarak da gerçekleştirebilmek mümkündü. Ancak E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile işlemler artık yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır.

E-Devlet Şifresiyle SGK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresiyle SGK sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer şifreniz yoksa bu işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Şifrenizi size en yakın bir PTT şubesine giderek başvuru sonucunda alabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifreniz varsa ilgili yazının sonunda size verdiğimiz bağlantı adresine tıklayınız. Karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Kimlik doğrulama işlemi için E-Devlet şifresi bölümünü seçiniz. Son olarak T.C. kimlik numaranızla birlikte şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle SGK Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz