SGK TARIM SİGORTASI | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

SGK TARIM SİGORTASI

SGK TARIM SİGORTASI

Türkiye’de çiftçilerin belirli sebeplerden dolayı mağdur olmamaları amacıyla uygulanan sistemlerden biri de SGK tarım sigortasıdır. SGK tarım sigortası, çiftçi olan vatandaşların kendi mülkü olan tarlasını, hayvanlarını, bahçesini ve bağını güvence altına almak amacı taşıyan bir sigorta türüdür.

Türkiye’de tarım sigortasının yüzde ellilik kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır. Kişilerin tarlalarının ve hayvanlarının sayısına göre SGK tarım sigortası farklılık gösterir. Fakat bu durumda da her birinde devlet desteği mutlaka bulunur.

SGK tarım sigortası yaptırmanın iki çeşidi vardır. İlki kendinizin yaptığı tarımsa Bağ-Kur tarıma, ikincisi; başka bir işletme için çalışıyorsanız SSK tarıma yaptırılmadır. SSK tarıma yaptırılacak tarım sigortası iş vereniniz tarafından bizzat yapılmalıdır.

SGK Tarım Sigortası’nın Avantajları Nelerdir?

SSK tarım sigortası olan kişilerin meslek hastalıkları veya iş kazaları sebebiyle gereksinimlerinin karşılandığı yardımlar içinde; sağlık yardımı, sürekli iş göremezlik sebebiyle maddi yardım, protez araç ve gereçlerinin sağlanması, takılması ve yenilenmesi, kişinin vefatı halinde cenaze yardımları ve hak sahiplerine maddi yardım yapılması yer alır.

SGK tarım sigortası sayesinde kişiler hastanelerde hastalığı teşhis ve tedavi hizmeti alabilir, gereksinim duyduğu tedavi yöntem ve ilaçlarından yararlanabilme hakkına sahiptirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz