SOSYAL GÜVENCESİ OLUP DA ÖZEL HASTAHANELERE PARA ÖDEYENLER! | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mart 2016

SOSYAL GÜVENCESİ OLUP DA ÖZEL HASTAHANELERE PARA ÖDEYENLER!

SOSYAL GÜVENCESİ OLUP DA ÖZEL HASTAHANELERE PARA ÖDEYENLER!

Sosyal Güvenceniz Varsa Para Vermeyin !

Bir özel hastahaneye gittiğinizde eğer SGK ile anlaşmalıysa ve siz de SGK’ya bağlı bir sigortaya sahipseniz, fazla para ödemenize gerek yok! Sosyal Sigortalar Kurumu sizin adınızı bu hastahanelere belirli bir ücret vermektedir. Özel hastahanelerin sizden fazla bir ücret istemeye hakkı yok. Özel hastahaneye gittiğinizde muayene olun, tahlil ve film gibi işlemlerinizi de yaptırın.

Eğer bunlar için sizden ek ödenek isterlerse yapmanız gereken işlemleri aşağıda listelenmiştir;

  1. Ödemenizin kaydı olması amacıyla kredi kartıyla yapın yada yaptığınız ödemeden sonra kesinlikle ayrıntılı bir fatura isteyin.
  2. Bu faturalarla birlikte hastahanede bulunan hasta hakları ve ilişkiler bölümüne gidin.
  3. Sizden alınmış olan fazla parayı geri istediğinizi söyleyin. Eğer vermemekte ısrar ederlerse elinizdeki fatura ile SGK’ya şikayet edeceğinizi söyleyin.

5 bin TL miktarında bir ceza ödeyecek olan hastahane sizin zararınız olan miktarı karşılayacaktır. Fakat kesinlikle geri adım atmayın ve üstlerine gidin. Hakkınız olan miktarı hastahaneden isteyin. SGK ile anlaşmalı hastahanelerin sizden böyle bir para istemeye hakları yoktur. Hastahaneyi şikayetiniz halinde hastahane büyük cezalar alacaktır. Bunu unutmayalım!

Etiketler:

Yorumlar

  1. ALİ AKAT diyor ki:

    ben sgk lıyım benden her zaman muayene ücreti ve tahlil ücreti alıyorlar bu yasa yeni mi çıktı ( hiç mi para ödememiz gerekiyor) ailem içinde geçerlimi
    bilgilendirir seniz sevinirim

Yorum Yaz