SSK EMEKLİLİK SORGULAMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Mart 2016

SSK EMEKLİLİK SORGULAMA

SSK EMEKLİLİK SORGULAMA

Bu yazımızda da SSK emeklilik sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı ele alalım. İş hayatına atıldıktan sonra yapmamız gereken şeylerden biri de sigorta kurumlarına prim ödemek ve tabiki ileride ödediğimiz bu primler sayesinde emekli olabilmek. SSK emeklilik sorgulama yapmalıyız ki emekli olmak için ne kadar günümüz kalmış, emekli olmak için ne kadar daha prim yatırmamız gerekiyor, emeklilik yaşımız ne durumda sorularının cevabını alabilelim. Bu işlem şifreli ve şifresiz olarak iki farklı şekilde yapılabilmektedir.

Şifresiz SSK Emeklilik Sorgulama

Şifresiz olarak SSK emeklilik sorgulama işlemi SGK’nın resmi internet sitesi olan ESGM üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. SSK emeklilik sorgulama yapabilmek için öncelikle aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız ve ardından açılan sayfada sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz ve “Sorgula” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada sağ taraftaki bölme içerisinden “Hizmet Bilgisi” ve ardından “Hizmet Bilgisi 4A” yazan yerlere tıklayınız ve SSK emeklilik sorgulama işleminizi tamamlayınız.

Şifresiz SSK Emeklilik Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!!

E-Devlet Şifreniz İle SSK Emeklilik Sorgulama

Bu işlemi kolay bir şekilde birçok işlemi yapabildiğiniz gibi E-Devlet şifreniz ile yapabilirsiniz. Sizden E-Devlet şifreniz haricinde sadece T.C. kimlik numaranız istenecektir. Öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayınız ve ardından açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Önünüze yeni bir sayfa gelecektir, burada önce T.C. kimlik numaranızı ve ardından E-Devlet şifrenizi yazarak giriş yapınız ve E-Devlet şifreniz ile SSK emeklilik sorgulama işleminizi tamamlayınız.

E-Devet Şifreniz İle Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz