SSK MÜSTEHAKLIK SORGULAMA | SSK | SGK | Şifresiz | Rapor Parası | Sorgulama | Hizmet Dökümü
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mart 2016

SSK MÜSTEHAKLIK SORGULAMA

SSK MÜSTEHAKLIK SORGULAMA

Müstehaklık, bir kişinin aile bireylerini kendi SGK güvencesi altına alma işlemidir. SSK müstehaklık sorgulama işlemiyle aynı zamanda Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalıştığını gösterir. SGK’nın sağladığı hizmet ve sağlık güvencelerine sahip olabilmesi için SSK müstehaklık belgesini alması gerekmektedir. Çalışan vatandaşlarımız SGK’nın bu hizmet ve sağlık güvencelerinden ailesinin ve kendisinin yararlanabildiğini kontrol edebilmek için SSK müstehalık sorgulama işlemini yapmaları gerekmektedir. SGK üzerinden bazı işlemlerde düzenlemeler yapılıp internet üzerinden uygulanmasına olanak sağlandığı gibi SSK müstehaklık sorgulama da internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu işlem tek bir şekilde yapılabilir. Bu yöntem E-Devlet sistemi üzerinden şifreli sorgulama işlemidir.

Daha önceden iki resmi site yardımı ile bu tür sorgulama işlemlerimizi yapabilmekteydik. Bu resmi sitelerden şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile artık sorgulamalarımızı sadece E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak güvenli bir şekilde yapabiliyoruz. E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemi yapabilmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir sorgulama işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesine giderek kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel kapalı bir zarf içerisinde alabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden SSK Müstehaklık Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK müstehaklık sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmek için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinde başvurarak kabulü sonrasında 2 TL karşılığında alabilirsiniz. SSK müstehaklık sorgulama sayfası için aşağıda verdiğimiz bağlantı adresine tıklayınız ve daha sonra yine aşağıdaki maddeleri uygulayarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Bağlantı adresine tıkladığınızda açılan sayfadan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Sorgulama işleminiz için sizden istenen T.C. kimlik numaranızı ve sahip olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna basınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Müstehaklık Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz